www.crazyorange.pl

Nawet studenci podlegają stereotypizacji. Uważa się, że typowy przedstawiciel studenckiej braci spędza dnie na piciu i imprezowaniu, a uczy się jedynie od święta, czyli w czasie bezsennej sesji.

Poza tym jest biedny, wiecznie głodny i korzysta z każdej okazji do darmowego obiadu. A jak jest w rzeczywistości? Oczywiście, zdarzają się również takie jednostki, które wpasowują się w ten obraz, ale nie można twierdzić, że każdy student jest taki sam.

Studenci to też ambitni młodzi ludzie, którzy potrafią łączyć zabawę z nauką. Niektórzy muszą pracować podczas studiów, by utrzymać się na stancji.

Inni podejmują pracę, by zdobyć doświadczenie zawodowe. Nie ograniczają się wyłącznie do hucznych zabaw w klubach i pubach, ale działają w różnych organizacjach, kołach i samorządach studenckich.

Studenci mają duże możliwości rozwoju na uczelni. Biorą udział w rozgrywkach sportowych i mogą zapisać się do chóru akademickiego.

Stereotypowe myślenie, że student jest bezproduktywnym imprezowiczem może rodzić uprzedzenia w stosunku do młodych ludzi. Nie powinno się jednak uogólniać wizerunku studenta na całą grupę młodych ludzi.

Każdy z nich jest inny i nie podlega pod ogólny wzorzec.