choinki żywe www.kegel.net.pl https://www.modelarnia24.pl/46-krzemionka-dt-81

Niemal każdy z nas chociaż raz w życiu usłyszał nazwę tych uroczych, kolorowych kwiatków. Nic dziwnego, są one nad wyraz cenione przez działkowców i ogrodników-amatorów, nie tylko ze względu na swój wygląd, ale także na trwałość, wytrzymałość i brak konieczności poświęcania długich godzin na ich pielęgnację. Nazwa tychże kwiatów pochodzi z języka greckiego, w którym to oznacza nic innego, jak gwiazdę.

Ta informacja doskonale oddaje cały urok i czar wspominanych wyżej roślin. Co więcej, odnosi się także do ilości pojawiających się kwiatów. Kiedy astry zakwitną, są wręcz zasypane kwiatami, tworząc przyjemne dla oka wrażenie barwnego przepychu.

Jak to bywa z większością roślin, istnieją rozmaite odmiany astrów. Najczęściej kojarzymy je oczywiście z jesienią, kiedy to już jako jedne z nielicznych zdobią ogrodowe rabaty. Możemy jednak znaleźć również odmiany, które zakwitną późną wiosną czy latem.

To wspaniała wiadomość dla wszystkich miłośników astrów – mogą cieszyć się ich pięknem niemal przez cały rok. Ta informacja powinna ucieszyć również zapracowanych lub początkujących ogrodników – pielęgnacja astrów nie wymaga zbyt wiele czasu.