www.studiofbi.pl Sklep z artykułami dla koni Patatajek

Kupienie psa samo w sobie nie jest niczym skomplikowanym – do wyboru mamy nie tylko bardzo dużo ras, ale także miejsc, w których możemy dokonać zakupu. Pierwsze z nich to giełda. Nie mamy jednak wówczas pewności, że kupowany przez nas szczeniak rzeczywiście jest rasowy lub nie ma żadnych wrodzonych wad genetycznych.

Taką pewność daje nam zakup psa z hodowli – pamiętajmy jednak, aby sprawdzić czy jest ona zarejestrowana w Związku Kynologicznym, a osoba podająca się za hodowcę nie jest oszustem. Koniecznie zwróćmy uwagę, w jakich warunkach trzymane są psy i czy nie są one odseparowane od otoczenia. Jeśli szczenię nie będzie miało kontaktu z człowiekiem, może mieć później problem z socjalizacją.

Psa możemy równie dobrze kupić przez internet. W sieci jest już coraz więcej stron internetowych oferujących żywe zwierzęta. Sporą ich ilość znajdziemy także na internetowych giełdach.

Pamiętajmy również, że posiadanie psa nie zawsze wiąże się z koniecznością jego zakupu. Alternatywą dla tego jest wzięcie zwierzaka ze schroniska – co roku trafia tam mnóstwo niechcianych czworonogów, które czekają na nowego właściciela.