Świat konopii

Byliny są jednymi z tych roślin, które idealnie sprawdzą się w przydomowym ogrodzie. W szczególności jeśli zamiast jednorocznych, wybierzesz te wieloletnie.

Byliny nie potrzebują tak pokaźnej przestrzeni jak drzewa, czy krzywy. Jednak bardzo ciekawie i efektownie wyglądają sadzone w rabatach.

Warto wobec tego przeznaczyć dla nich większą ilość miejsca i zdecydować się na połączenie różnych gatunków. Do najpopularniejszych, a zarazem idealnie wpisujących się w przestrzeń ogrodów przydomowych należą: zawilec, dalia, begonia bulwiasta, aster alpejski, jeżówka, piwonia, ciemiernik, sasanka, konwalia, funkia, mieczyk, bergenia oraz barwinek pospolity.

Te byliny można ze sobą łączyć, jednak należy zwrócić uwagę na preferencje miejsca i „towarzystwa” poszczególnych roślin. Byliny wieloletnie są idealnymi roślinami do ogrodów przydomowych.

Sprawdzają się zarówno w przypadku gospodarowania dużą ilością miejsca, jak również ograniczoną przestrzenią. Byliny to idealny sposób na wielobarwny i pachnący ogród.