www.baittech.pl Oknoplast

Stereotypy narodowościowe funkcjonują w każdym społeczeństwie. Mając na myśli dany naród, do głowy od razu przychodzą nam pewne skojarzenia.

To mocno zakorzenione stereotypy, którymi posługujmy się często nieświadomie. Dopiero bezpośrednie doświadczenia mogą przekonać nas do zmiany zdania.

Jak w takim razie postrzegamy Niemców? Odruchy niechęci wobec Niemców powodują historyczne doświadczenia. Chociaż stosunki polsko-niemieckie uległy poprawie, nadal wiele ludzi nie może zapomnieć o wydarzeniach z przeszłości.

Niemców uznaje się za ludzi pozbawionych emocji, którzy nie potrafią się bawić. Często określa się ich jako gburowatych i skąpych.

Niemcy wywołują skojarzenia z piwem i tłustym jedzeniem, co przekłada się na opilstwo i otyłość. Znany jest także niemiecki porządek.

Tam wszystko jest robione precyzyjnie i na czas. Niemcy trzymają się wyznaczonych terminów i są punktualni.

Dla Polaków Niemcy mogą kojarzyć się także z turystami-emerytami, którzy masowo odwiedzają nadmorskie kurorty, uprawiają nordic walking i fotografują wszystko, co możliwe. Należy pamiętać, że wyobrażenia te są wyolbrzymione i nie zawsze pokrywają się z prawdą.