www.caparolcolorhouse.pl https://patatajek.pl/

Podjęcie decyzji o zakupie psa to ważne wydarzenie w życiu całej rodziny. Podstawowy dylemat z nią związany to zdecydowanie się na konkretną rasę.

Dziś możemy wybierać spośród setek różnych rodzajów psów – dobrze więc dokładnie przemyśleć swój wygląd. Warto skupić się nie tylko na tym, jak dana rasa wygląda, ale przede wszystkim jaki ma charakter.

Jeśli nasze mieszkanie nie jest duże, a my zdecydujemy się na psa aktywnego i potrzebującego dziennie bardzo dużo ruchu – najprawdopodobniej ani my, ani zwierzę nie będzie zadowolone. Do mieszkań w blokach warto więc wybierać rasy mniejsze, którym nie przeszkadza ograniczona przestrzeń.

Takie „domowe” psy zupełnie nie poradzą sobie jednak mieszkając w budzie przy domku jednorodzinnym i przebywając cały dzień na dworze. Wybierając psa myślmy także o dzieciach.

Nawet jeśli planujemy powiększyć rodzinę dopiero w przyszłości, już przy wyborze czworonoga warto wziąć to pod uwagę. Aby naszym pociechom nie stała się krzywda zdecydujmy się na rasę mało agresywną, która lubi kontakt z dziećmi – a te jak wiadomo ze względu na swoją bezpośredniość mogą być czasem dla zwierzęcia irytujące.