www.juliada.pl obrusy elastyczne zlewy lazienkowe

Święta to wyjątkowy okres czasu, dlatego warto zatroszczyć się o jego podkreślenie również w dekoracji wnętrza mieszkania. Ciekawym rozwiązaniem, które przyniesie sporo radości i zmusi do kreatywności jest ozdabianie okien. Wielkanoc oraz Boże Narodzenie to momenty, jakie są okazją do wykorzystania ukrytych w rodzinie umiejętności plastycznych. Jak ozdobić szyby okien, parapety i ramy na ten wyjątkowy czas? Podsuwamy parę inspiracji. Być może zachęcą one do podjęcia się przygotowania własnych, ręcznie robionych ozdób.

www.sprzataniewspolnot-warszawa.pl/sprzatanie-mieszkan.html

Boże Narodzenie – zaskocz sąsiadów wystrojem okna

Najłatwiejszym rozwiązaniem, które zdecydowana większość z nas wybiera jest zaopatrzenie się w już gotowe dekoracje z sklepowych półek. Nie jest ono złe, ale pozbawia frajdy z wykonywania własnoręcznych ozdóbek. Dlatego lepiej rozpocząć nad nimi pracę jeszcze tydzień lub dwa przed samymi świętami, zanim doszczętnie pochłoną nas obowiązki kuchenne sprzątanie mieszkania. Należy zaznaczyć, że ozdabianie okna to doskonała okazja do spędzenia czasu z dziećmi i rozbudzenia ich kreatywności. Wcale nie poniesiemy tutaj zbyt dużego nakładu finansowego, choć koszty zawsze są uzależnione od typu wybranych materiałów. Zaopatrz się na początek w kolorowy i biały papier, a także nożyczki.

Dzięki nim możesz wraz z dzieckiem wykonać świąteczno-zimowe wyklejanki, na których umieścisz bałwany, śnieżynki, renifery i świętego Mikołaja. Przygotowane możesz przykleić za pomocą taśmy klejącej na ono. Jest to najprostszym sposób na dekoracje! Innym, który wymaga znacznie więcej cierpliwości jest dzierganie na szydełku ozdób okiennych. Okna można ustroić stworzonymi z włóczki śnieżynkami, co z pewnością wyróżni je od ozdób sąsiadów. Dobrym rozwiązaniem jest także użycie spreju, jaki imituje śnieg i pozwala na wykonanie na powierzchni szyby okna wielu wzorów. Wystrój salonu jest również bardzo ważny, a jego najważniejszym elementem jest dobranie odpowiedniej choinki. W tym celu warto odwiedzić plantację i sprawdzić co w swojej ofercie ma producent choinek.

Wielkanoc – czas kurczaków i pisanek

Analogicznie, gdy zbliżają się święta Wielkanocy także warto ozdobić domowe okna. Tym razem lepiej postawić na żółte kurczaczki, kolorowe pisanki i symbole wiosny – kwiaty, zieloną trawę. Obowiązkowym elementem ozdobnym jest oczywiście zajączek wielkanocny i baranek. Bardzo prosto stworzyć je z kolorowego papieru jako witraże! Warto też sięgnąć po krepę. Ten delikatny materiał idealnie imituje zielone źdźbła i jest rozciągliwy, dzięki czemu nie namęczymy się tworząc pasma trawy na oknach. To także materiał, który może posłużyć do samodzielnego przygotowania ręcznie robionych kwiatów metodą origami.

Tak przygotowane pączki bez problemu ustawimy w wazoniku na parapecie okna, a także przyczepimy do jego ramy czy ozdobnych firanek.

Najlepsze okna od Oknoplast.com.pl