granulat solny

Papuga to zwierzę niezwykle inteligentne i towarzyskie. Wiele osób zauroczonych jest więzią jaką ptak ten potrafi stworzyć z człowiekiem – przesiadywać mu na ramieniu, latać za nim po domu czy powtarzać niektóre zwroty.

Czy jednak pojedyncza papuga jest tak samo zadowolona z relacji z człowiekiem, jak on z nią? Okazuje się, że niekoniecznie. Aby papuga była w naszym domu naprawdę szczęśliwa, dobrze zdecydować się na zakup co najmniej dwóch ptaków.

Mało kto ma możliwość przebywania z ptakiem w domu przez cały dzień – każdy z nas ma jakieś inne obowiązki i pracę. Dwie papugi w klatce dotrzymują sobie towarzystwa przez całą dobę, a my nie musimy się martwić, że nasze zwierzątko ulegnie frustracji.

W przypadku papugi jest to niezwykle istotne, ponieważ samotna papuga może zacząć nawet wyrywać własne pióra! Choć kupienie jednorazowo dwóch papug to spory wydatek – jest to najlepsze rozwiązanie jeśli chcemy, aby nasze ptaki czuły się dobrze. Jeżeli bowiem papużka już za młodu była odizolowana od innych osobników ze swojego gatunku, może w przyszłości nie umieć ponownie nawiązać z nimi kontaktu.