www.omialab.pl https://ciechagro.pl/en/products/plant-protection-resources/weed-control-products/chwastox-extra-300-sl

Krzewy to rośliny, które bardzo dobrze sprawdzają się przy domowym ogródku. Są chętnie wybierane nie tylko ze względu na swój wygląd, ale równie często pełnią funkcję „ochronną”.

Mają one za zadanie oddzielenie otwartej przestrzeni od tej prywatnej. A ta jest miejscem, do którego nie mają docierać spojrzenia przechodniów, a tym bardziej wścibskich sąsiadów.

Krzewy są bardzo często żywopłotami nadającymi ogrodowi intymny, prywatny charakter. Sprawiają, że ogród nabiera niepowtarzalnego klimatu – w zależności od ich rodzaju i usytuowania.

Krzewy to rośliny ozdobne, które potrafią odmienić każdy ogród. Są bez wątpienia roślinami dekoracyjnymi dlatego bardzo często decydujemy się na sadzenie ich na froncie domu.

Nie tylko po to, by oddzieliły nasz dorobek od reszty świata, ale by ten świat ujrzał ich piękno. Pośród wszystkich krzewów na szczególną uwagę zasługują te iglaste, ponieważ mogą pełnić zdecydowanie najwięcej funkcji: ochronną, dekoracyjną, odgradzającą – to samo dotyczy drzew iglastych np – świerk pospolity.

Dodatkowo nie wymagają dużego nakładu pracy poza okazyjną pielęgnacją. Krzewy to doskonałe rośliny do przydomowego ogrodu.

Warto je docenić.