merlo maszyny serwis meble do jadalni

Samochodowe wycieraczki są nieodzownym elementem wyposażenia każdego samochodu. Rynek wycieraczek jest bardzo mocno nasycony, a modeli, które możemy wybrać, jest cała masa. Wycieraczki powstały wiele lat temu i wydawać by się mogło, że zbyt dużo nie zmieniło się w ich produkcji, ale wykonanie ma znaczenie, a to często różni się w zależności od producenta. Na co trzeba zwracać uwagę przy wyborze wycieraczek? Bez sprawnych wycieraczek samochodowych nasza jazda jest mocno utrudniona.

Wyobraźcie sobie, że podróżujecie w nocy słabo oświetloną (lub w ogóle nieoświetloną) drogą i nagle zaskakuje Was ulewa. Wasze wycieraczki robią, co mogą, ale to i tak w żaden sposób nie przekłada się na lepszą widoczność, gdyż pióra są już mocno zużyte. Jest to ogromny problem ze względu na komfort jazdy, ale też i ze względu na bezpieczeństwo nasze i współużytkowników drogi. Możemy jednak uniknąć takiej sytuacji, jeśli w porę zainwestujemy w nową parę wycieraczek.

Na samym początku powinniśmy ustalić, jakie mocowanie zostało zastosowane w naszym modelu samochodu. Tutaj mamy do wyboru wycieraczki szkieletowe, bezszkieletowe i hybrydowe. W dzisiejszych czasach producenci wycieraczek często dołączają do zestawu wszelkiego rodzaju adaptery, które w satysfakcjonujący sposób umocują naszą wycieraczkę. Istotny jest również materiał wykonania wycieraczki.

Do wyboru mamy różnych producentów, oferujących różne mieszanki gumy. Nie powinniśmy wybierać najtańszych modeli, gdyż te nie pożyją zbyt długo, a nierówne pióra zaczną nam niedługo później niszczyć szybę. To jest kwestia, która przemawia za regularną wymianą wycieraczek: za wycieraczki zapłacimy zdecydowanie dużo mniej, niż za wymianę szyby. Dlatego dobrze jest pamiętać o takich drobnostkach, gdyż w pewnym momencie możemy się niemiło zdziwić.